higher dosage then standard Viagra
fildena extra power 150

CARAKTERISTIKA VÝROBKOV A PRODUKTOV

 


      Firma ponúka široký sortiment výrobkov a produktov. V kamenárskom priemysle sa používajú viaceré druhy vyťaženého mramoru alebo žuly, ktoré po vyťažení prechádzajú ešte spracovaním priamo v kamenárskej dielni. Farba a štruktúra vyťaženého kameňa je vždy iná a záleží aj od oblasti kde je ťažený.

      

       Najčastejšie u nás používané a spracovávané su druhy mramoru a žuly vyťažené a dovezené z Talianska z oblasti Carrara. Carraraje mesto v talianskej provincii Massa - Carrara, v regióne Toskánsko. Mramor z Carraryje jedným z najznámejších na svete, nesie viac ako 50 rôznych obchodných názvov, ktoré závisia na mieste ťažby v lome, tradícii a kvalite, ako sú mramor Carrara typ C, Ordinario, Venato, Calacatta atď.

      Dováža sa aj kameň z Chorvátska, Čiech, Španielska a v poslednej dobe začína byť obľúbený aj mramor z Číny kvôli jeho nízkej cene. Farebnosť mramoru ťaženého v Carrare je tiež pozoruhodná a pestrá, dosahuje rôzne odtiene od bieleho mramoru, cez šedú, modro – šedú, modro – žltú (zlatú), červenú, až po čiernu.

 Cena jedného metra kubického najkvalitnejšieho mramoru je vyše 10 tisíc €. Najcennejší je statuario, kvalitný mramor na sochy.

 

      Diamantové laná sa zarezávajú do kameňa. Voda slúži na to, aby sa neprehriali. Dnes, keď už prácu zabezpečujú motory, nie je potrebné toľko svalov ako voľakedy. Píly s obrovskými zubami a iné technológie však neslúžia Michelangelovým nástupcom. Do 19. storočia sa mramor používal výlučne na umelecké spracovanie. Dnes je moderným architektonickým prvkom tak malých kúpeľní a kuchýň, ako aj veľkých átrií.

 

      Pri objednaní firmou od dodávateľa prichádza mramor alebo žula vo veľkých plátoch v surovom stave a je pripravený na ďalšie spracovanie. Nakoľko firma sa špecializuje na zakázkovú výrobu, kameň sa začne rezať a spracovávať až po objednaní zákazníkom a to presne na mieru podľa požiadaviek zákazníka.

 

      Na veľkých pílach sa reže na platne určitej hrúbky od dvoch centimetrov až do hrúbky pätnásť centimetrov. Tenší kameň sa používa na podlahy ako dlažba, do kuchyne ako kuchynská linka, v kúpeľni, ako stôl do obývacej miestnosti a podobne,  pričom z hrubších kameňov sa zvyknú vyrábať náhrobné kamene, krycie dosky a iné produkty väčšinou pre cintorínsku architektúru.

Dosiahnuť na prírodnom kameni lesk a takú podobu ako ho vidíme všade okolo nás je zložitý a namáhavý proces. Narezaný mramor sa musí zarovnať, obrúsiť a vyleštiť. Na tento proces sa dnes už používajú stroje s rôznymi brúsnymi kotúčmi ktoré väčšiu časť práce urobia poloautomaticky. Na veľké plochy kameňa sa používajú tzv. ramená a na bočné hrany či menšie plochy sú ručné elektrické brúsky. Na zarovnanie povrchu a drobných nedostatkov na ploche sú určené kotúče so vsadenými diamantmi teda diamantové kotúče, ktoré majú tiež rôznu štruktúru. Hrubšie sú pevné a vedia ľahko zbrúsiť rýchlejšie a ľahšie mramor ale zasa za sebou zanechávajú na povrchu škrabance teda po nich musia nasledovať kotúče s diamantmi s jemnejšou štruktúrou, ktoré potom odstraňujú tieto škrabance a následne uzatvárajú štruktúru kameňa a postupne vytvárajú hladký povrch.

      Nasledujú jemnejšie kotúče, ktoré už nemajú v sebe diamanty a s tými postupne dosahujeme lesk takisto brúsením od kotúča s najhrubšou štruktúrou, až po ten najjemnejší. Nakoniec sa mramor zahreje filcovým kotúčom, pridá sa špeciálny prášok,  ktorý úplne kameň vyleští a uzavrie. Teda na dosiahnutie lesku použijeme asi osem kotúčov čo znamená približne dve až tri hodiny leštenia.

 

      Okrem žuly a mramoru, po ktorých je dnes najväčší dopyt a sú to prírodné kamene ťažené v lomoch sa ešte vyrába aj umelý kameň nazývaný terazzo.

Tento sa vyrába priamo v dielni z kamennej drte, cementu a vody. Odlieva sa do foriem, pridáva sa železná armatúra podobne ako do betónu a necháva sa vytvrdnúť teda dozrieť. Následne, ak je dostatočne tvrdý nasleduje brúsenie a leštenie podobným spôsobom ako u mramoru len nie je potrebné použiť toľko brúsnych kotúčov nakoľko terazzo nie je lesklý kameň.